Hurá sníh - 13.1.2021
MŠ Vranča - Fotogalerie 227

 Počet fotek:  9  Otevřít

Konečně napadl sníh a děti se pořádně vydováděly.

Rozbalování dárků - 4.1.2021
MŠ Vranča - Fotogalerie 226

 Počet fotek:  28  Otevřít

Toužebně očekáváná chvíle nastala dnes dopoledne. Tolik dárků ještě Ježíšek nikdy nepřinesl. To bylo nadšené šustění, odnášení, trhání papírů, vybalování, stavění a hraní. Snad radost z hraček vydrží dětem ještě dlouhý čas.

Vánoční tradice - 18.12.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 225

 Počet fotek:  4  Otevřít

Vánoční tradice - házení papučí, krájení jablka, pouštění lodiček.

Baňky - 17.12.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 224

 Počet fotek:  14  Otevřít

Třpytky všude, kam se podíváš. Tak by se dalo nazvat dnešní dopoledne, kdy si děti originálně odekorovaly vánoční ozdoby. Doma se tak mohou všichni potěšit pohledem na baňku svých šikovných dětí, kterým se to jako vždy moc povedlo.

Pečení perníčků - 10.12.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 223

 Počet fotek:  30  Otevřít

Dnes bylo dopoledne provoněno pečením perníčků. Letos paní učitelka zvolila nový recept a připravila tmavší těsto. Děti těsto hnětly (některé ochutnávaly a drobily), válely a vykrajovaly z něj různé motivy. Po upečení perníčky vychladly a děti si je následující den ozdobily svým originálním způsobem.

Mikulášská nadílka - 4.12.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 222

 Počet fotek:  27  Otevřít

Letos přišel poprvé Mikuláš sám, aby děti seznámil s obsahem Knihy hříchů a obdaroval je balíčky s drobnostmi. Čerta jsme naštěstí slyšeli jen rámusit za dveřmi a tak děti slíbily, že se polepší. Těšíme, že příští rok dorazí i anděl s čertem.

MTUNI - 27.11.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 221

 Počet fotek:  56  Otevřít

Polytechnického projektového dne Malé technické univerzity se účastnily děti od 4 let. Dlouho plánovaná a překládaná akce se konala v Azylovém domě na Vsetíně. Lektorka děti motivovala pohybovou písničkou Postavíme domeček, pak se ptala, jaké máme budovy v městysi a čemu slouží. Ukázala dětem plán cesty a rozdala puzzle do skupinek. Děti si vymyslely název svého města (Hračkárnov) a stavily si vybrané stavby z kostek. Lektorka dětem ukázala různé druhy map, vysvětlila pojmy kartograf, parcela, postup při stavbě, orientaci v mapě a pohled z ptačí perspektivy. Děti překreslovaly stavby do mapy, jezdily po městě autíčky a nakonec děti obdržely diplom Stavitel města. Program se vydařil a chystáme se zrealizovat ještě pokračování v příštím pololetí. Nakonec děti ještě nakupovaly stavby za kostičky, které získaly za splněné cvičební úkoly. Stavby si pak ve skupinkách umístili do své mapy.

Divadlo Bublanina - 23.11.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 220

 Počet fotek:  18  Otevřít

Dnešní dopoledne děti zhlédly představení Pohádkové hašteření, které obsahovalo sedm komických pohádek. Pohádky byly o zvířatech (myška, žába, pštrosi, medvěd, tygr, gorila, slon), Měsíci, Slunci a pouštní královně. Děti slyšely písničky, říkanku Vařila myšička kašičku i v rapovém provedení, jazykolam, hádaly (co se ukrývá v bílých koulích) a házely látkovým míčem. Dozvěděly se, kolik má zajíc drápků, proč má ježek bodliny, krtek velké přední tlapky a proč kachna plave a kuře ne. Nakonec zjistily, že zlobit se nemá, protože to může špatně dopadnout.

Zdravotní přednáška - 11.11.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 219

 Počet fotek:  35  Otevřít

Svatý Martin nám sníh nedonesl, za to k nám přišla veselá sestřička Blanka Tomková s milou asistentkou Laurou. Zábavné dopoledne začalo uvítací říkankou o lidském těle a pohybovou písničkou Hlava, ramena, kolena, palce. Děti si zahrály na malé maminky a tatínky, k čemuž dostaly do školky uvítací balíček pro skutečné maminky, zopakovaly si téma minulého týdne, prohlédly si maketu lidského těla Břéťu, měřily krevní tlak tlakoměrem, poslouchaly srdce stetoskopem a obvazovaly si různé části těla. Dostali jsme spoustu dárečků, ze kterých si vytvoříme lékařský koutek (stříkačky, obvazy, emitní misku, stojany se zkumavkami, operační čepice, dezinfekci, přebalovací podložky, infuze, XL pexeso), sladkosti a paní učitelky operační oblečení, roušky, rukavice, dezinfekční gely. Za všechno moc děkujeme a příští rok se budeme těšit, že se zase velice nasmějeme.

Tajemství těla - 2.- 6.11.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 218

 Počet fotek:  17  Otevřít

Čteme s knihovnou
MŠ Vranča - Fotogalerie 217

 Počet fotek:  1  Otevřít

Zapojili jsme se do projektu Čteme s knihovnou pro zlepšení vztahu ke knihám a čtení, rozvoj komunikace a sociálních dovedností. Díky tomuto projektu jsme získali 12 knih do naší dětské knihovničky.

Knihovnice - 8.10.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 216

 Počet fotek:  10  Otevřít

Oksana Bula - Zubr si hledá hnízdo, s touto knihou za námi do školky přišla naše paní knihovnice. Dětem pustila písničku Září, pak se jich zeptala, jestli mají rády zimu, co se jim líbí na zimě a co v zimě dělají. Děti se dozvěděly, jaká mají zvířátka obydlí, kdy a kde se ukládají k zimnímu spánku a jaké zásoby si chystají. V pohádkovém příběhu se seznámily se zubrem (kde žije, jak vypadá) a jeho kamarády tukony. Zubr se díval, jak se ukládá na zimu ježek, netopýr a svišť. Zubr zabral hnízdo myšce, ale po chvíli se probudil, měl žízeň, hlad a spát se mu už nechtělo. Pochopil, že on se k zimnímu spánku neukládá. Děti si ještě vybarvily omalovánku Zvířátka v zimě, poslechly úryvek z Knihy Broučci od J. Karafiáta, kde se broučci chystali na zimu a pomáhali si a nakonec zhlédly pohádku Jak si děti pekly brambory. Poučné dopoledne se nám líbilo a těšíme se, co nám připraví paní knihovnice příště.