Zdravotní přednáška - 14.11.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 200

 Počet fotek:  21  Otevřít

Dnešní dopoledne nám zpříjemnily zdravotní sestřičky z Charity, které si pro děti připravily zajímavý program. Naučily děti dvě říkanky s ukazováním, vysvětlily funkci svalů, kůže, kostry, orgánů včetně jejich uložení a pojmenování. Děti si poskládaly ve skupinkách puzzle, poslouchaly stetoskopem své srdíčko, vymalovaly si omalovánku ruky, povídaly si o zranění, ošetření a mohly si vyzkoušet obvazování různých částí těla. Nakonec si poslechly pohádku Baltazarův hrdinský čin a byly odměněny vitamíny.

Divadlo Z Truhlice - O správné hygieně - 13.11.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 199

 Počet fotek:  10  Otevřít

Dnešní dopoledne navázalo na téma minulého týdne Tajemství těla. Truhlík a Truhlička dětem zábavnou formou přiblížili důležitou funkci správné hygieny. Také se dozvěděly, jak může člověk onemocnět, jak vznikají bacily a nemoci, které se nezjistí svícením baterkou. Zopakovaly si barvy a naučily se u písničky mýt ruce správnými pohyby.

Canisterapie - 17.10.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 198

 Počet fotek:  25  Otevřít

Zvířecí návštěva opět nezklamala, užili jsme si hodně legrace. Enny se letos stala maminkou 7 štěňátek (Amos, Alfie, Agnes, Aron, Alvin, Amali, Adwin). Fenka Rhodéského Ridgebacka hledala mezi dětmi pamlsky a taky své hračky schované v pytlíku. Děti hrály hry s balónky, skládaly obrázky, vyzkoušely si nasazování obojku, vodění, krmení a hlazení. Nikdo neměl strach a bylo vidět, že děti mají kladný vztah ke psům, nejen protože většina má psího mazlíčka doma.

Dýňování - 2.ročník - 16.10.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 197

 Počet fotek:  18  Otevřít

Dnešní podzimní dílny se těšily hojné účasti, jak prarodičů, tak i sourozenců. Děti si za pomocí dospělých vydlabaly dýně, vyrobily draka ze špachtlí, sovu z šišky a namalovaly papírový deštník. Tvoření se všem povedlo, odcházeli jsme podzimně naladění a s úsměvem. Děkujeme za návštěvu, spokojenost na obou stranách byla znát. PS: Vydlabané vnitřky dýní jsme poskytli ovečkám.

Návštěva paní knihovnice - 16.10.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 196

 Počet fotek:  9  Otevřít

Paní Petra Valíčková nás dnes navštívila ve školce poprvé a připravila si pro děti knížky o zvířátkách. Děti si nejprve poslechly pohádku O slepičce, následovalo prohlížení obrázků, krátkých filmových ukázek, animovaná pohádka O klokanovi, O zajíčcích a říkanky. Děti se dozvěděly, kde různá zvířata žijí, čím se živí, jaký vydávají zvuk a jak vypadají. Nakonec třídily zvířata na česká a cizokrajná a zazpívaly si písničku O čápovi. Budeme se těšit na březen, kdy nás nová paní knihovnice přijde opět navštívit.

Divadelní představení - 7.10.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 195

 Počet fotek:  14  Otevřít

Dnes k nám zavítalo divadlo Bublanina s legračním představením Začarovaný les. Holčička Kateřina šla lesem na výlet, potkala kašpárka, který hledal ztracenou princeznu a rozhodla se mu pomoci. Lesem šel i vlk, který potkal princeznu a kašpárka, a protože byli oblečení do červeného, spletl si je s Karkulkou a chtěl je sníst, ale potkal i holčičku, a ta mu dala svoji svačinu, chleba s řízkem. Šli dál, až narazili na jeskyni, kde si kašpárek spletl ještěrku s drakem a chtěl s ní bojovat s plecháčkem na hlavě a vidličkou v ruce. Kateřina hledala dalekohledem zastávku autobusu, aby se mohla vrátit domů. Místo toho objevila perníkovou chaloupku s Ježibabou, která měla taky hlad, ale smilovala se nad Kateřinou a ukázala jí cestu k zastávce. A kašpárek s princeznou nakonec taky našli cestu zpátky do hradu.

Plavání 4. lekce
MŠ Vranča - Fotogalerie 194

 Počet fotek:  13  Otevřít

Lesní pedagogika - 19.9.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 193

 Počet fotek:  12  Otevřít

Dnes se děti seznámily s různými druhy semínek a naučily se je přiřadit k obrázkům stromů. Následovalo hádání zvuků lesních zvířátek (liška, veverka, medvěd, rys, sova, ježek, pták) a honička dravců. Děti potom dostaly papírovou paletku s lepicí vrstvou, na kterou hledaly a nalepovaly různobarevné rostliny. Nakonec házely borovými šiškami do koše. Za odměnu dostaly od Lesů ČR Vsetín omalovánku, balónek, přívěšek a sladkosti. Děkujeme za návštěvu.

Plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 192

 Počet fotek:  15  Otevřít

Děti dnes navštívily 1. lekci plavání, kde si zatím jen hrály a rozřazovaly se do skupin.