Pasování předškoláků - 25.6.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 215

 Počet fotek:  23  Otevřít

Dnes jsme se rozloučili se třemi předškolačkami - Natálkou, Miou a Klárkou. Holky složily slib, obdržely šerpu, čepici, básničku, sešit, knížku, přání a odznak. Na závěr jsme jim zatleskali a vyfotili jsme se na památku. Samé jedničky ve škole přejeme!

Divadlo Barborka - 18.6.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 214

 Počet fotek:  15  Otevřít

Dnes dopoledne děti přivítal klaun, který si zapomněl svůj klobouk a namalovat úsměv. První pohádka byla o žirafě, která neuměla kotrmelce, protože má dlouhý krk. Ve druhé pohádce pomohl Měsíček velblouďátku vytáhnout z nohy trn, povozil ho po obloze a donesl mu rolničku. Klaun děti naučil pohybovou říkanku o rukách se zapojením znakové řeči. Ve třetí pohádce se děti seznámily s Barborkou, které vypadávaly zoubky, protože jedla cucavé bonbóny místo zdravého ovoce. Děti si s klaunem zazpívaly Prší, prší a Travička zelená. Poslední pohádka ukázala dětem Mořskou mateřskou školu na parníku s dětmi námořníky a paní učitelkou, která zpívala Naše školka. Námořníci se učili chytat ryby a pouštět je zpět. To se nelíbilo velrybě, která dala dětem 3 hádanky, ty je uhodly a velryba navždy zmizela.

Dětský námořnický den - 1.6.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 213

 Počet fotek:  36  Otevřít

Ještě před zahájením se děti oblečené do pruhovaného oblečení a s maskou námořníků posilnily zmrzlinou. Kapitánky T+T si připravily pro děti 10 úkolů. 1) Přelez, přeskoč, podlez. Dojdeš tak k rybolovu. 2) Chyť a poskládej správně ryby. 3) Odkutálej záchranný kruh k lodi. 4) Dones zapomenutou lopatku z lodi tunelem ostatním námořníkům. 5) Poskládej mořský svět. 6) Hoď mořské ježky do sítě. 7) Doskákej v pytli ke kotvě. 8) Pozor, žralok! Přeskákej přes kameny. 9) Střídej nohy, ruce, dostaneš se k dopisu. 10) Dopis! Pozorně poslouchej, co se v něm píše. Námořníci byli nakonec odměněni za své úsilí balíčky s překvapením a balónkem. I když jsme nebyli v plném počtu, užili jsme si dopoledne naplno. Poděkování patří paní Boháčové, která vyrobila kamínkové berušky pro všechny.

Návštěva knihovnice - 12.3.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 212

 Počet fotek:  8  Otevřít

Dnes se děti seznámily s knihou Kamil neumí lítat od Jennifer Berne. Nejdříve si poslechly jarní písničku, pak se paní knihovnice zeptala, jaké znají jarní měsíce, květiny a ptáky. Děti se pochlubily říkankou o knížce, kterou se naučily s paní učitelkou. Potom si představovaly, jak leží na louce a cítí vůni květin, odpovídaly, co je baví a předváděly počasí. Příběh o špačku Kamilovi děti zaujal, zjistily, že je důležité nejen umět létat, ale taky se dozvědět spoustu věcí z knížek, protože si pak dovedou poradit v každé situaci. Závěrem si děti vymalovaly špačka, dolepily zobák, nohy a peří na hlavě.

Návštěva ZŠ - 10.3.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 211

 Počet fotek:  16  Otevřít

Dopoledne jsme navštívili místní základní školu, aby se budoucí prvňáčci seznámili s prostředím. Děti se nejdříve posilnily v jídelně a pak se přesunuly do třídy v doprovodu druháků, kteří jim pomáhali a zároveň na ně dohlíželi. Ve třídě děti hádaly názvy písniček podle melodie, tancovaly, skládaly a lepily papírové puzzle, poznávaly čísla, písmena a přiřazovaly počet předmětů. Za odměnu si vybraly origami zajíčka a pracovní listy. Naše šikovné holky se do školy velmi těší a nejraději by tam nastoupily už zítra. Jsme rádi, že jsme dnešní návštěvu stihli ještě před uzavřením všech škol.

Balonkový klaun - 31.1.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 210

 Počet fotek:  35  Otevřít

Zase po roce nás navštívil balonkový klaun Dan Taraba, na kterého se děti vždy velmi těší. Předvedl své žonglérské představení, které si mohly vyzkoušet i děti, tak jako zazpívat písničky s kytarovým doprovodem. Na přání vytvořil všem na památku zvířata, květiny nebo roboty z tvarovacích balonků. Následoval maškarní tanec masek s drátěnkami mezi čely, klouboukovaná, podcházení pod snižující se tyčí, židličkovaná, navigování "slepého" kamaráda přes překážkovou dráhu a lovení jablka ústy ve vodě. Nestihli jsme všechny plánované disciplíny, ale dopoledne jsme si všichni užili.

Čteme s babičkou
MŠ Vranča - Fotogalerie 209

 Počet fotek:  1  Otevřít

Od loňského roku jsme se zapojili do projektu MAP rozvoje vzdělávání vsetínsko II s názvem Čteme s babičkou a dědečkem. Čtení před spaním podporuje čtenářskou gramotnost, zlepšuje vztah ke knihám a rozvíjí mezigenerační vztahy a vzdělávání. Tento týden konečně dorazily dlouho očekávané nové postýlky, a tak se dětem u poslouchání příběhů a pohádek krásně a pohodlně odpočívá.

Překážková dráha
MŠ Vranča - Fotogalerie 208

 Počet fotek:  16  Otevřít

Každý pátek máme velkou překážkovou dráhu, kde si dítě rozvíjí nejen hrubou motoriku, ale naučí se překonávat strach, překážky, počkat až na něj přijde řada a zlepší si kondici. Naučí se vylézt a slézt žebřiny do výšky, která mu vyhovuje, následuje kotoul vpřed s dopomocí pro nejmenší, průlez tunelem, přechod přes stimulační podložky, přitahování na lavičce na zádech nebo břichu, přechod přes houpačku/kladinu, hod míčem do koše, přeskakování molitanových kostek, přelézání/podlézání tyčí, chůze po masážním žebříku a průlez přes obruč. Děti se vždy velice těší a jde vidět, že je to baví.

Rozbalování dárečků - 6.1.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 207

 Počet fotek:  12  Otevřít

Děti byly od rána nedočkavé, kdy se budou konečně rozbalovat dárečky a jestli si je budou moci vzít domů. Děti dostaly hračky do písku, do sněhu, 2x puzzle, magnetickou skládanku, stavebnici z dílků, houpačku/kladinu, hmatové podložky, knížky, zubařský set, 3D tyčinky a chytré úkoly pro předškoláky.

Perníčky - 18.12.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 206

 Počet fotek:  17  Otevřít

Dnešní dopoledne patřilo výrobě perníčků. Děti to velice bavilo, všichni se snažili a u zdobení se olizovali až za ušima. Perníčkování se povedlo a děti si svoje dílka odnesly domů.

Vánoční ozdoby - 13.12.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 205

 Počet fotek:  10  Otevřít

Letos nám opět vánoční baňky zajistila paní Šipulová, která se ale bohužel nemohla zúčastnit zdobení. Myslíme, že jsme to zvládli dobře, děti to bavilo a třpytky máme po celé školce. Děti, které dnes nebyly přítomny, si baňky ozdobí příští týden.

Předvánoční besídka - 10.12.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 203

 Počet fotek:  17  Otevřít

Předvánoční besídka ve valašském duchu se těšila hojné účasti. Vystoupení se velice povedlo a musíme pochválit i nové děti, které zvládly svoji roli na jedničku. Dospělí obdrželi svícen jako dáreček a děti dostanou odměnu také. Všichni jsme odcházeli s radostí a vánočně naladění.

Návštěva Mikuláše - 5.12.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 202

 Počet fotek:  17  Otevřít

Dopoledne jsme netrpělivě vyhlíželi vzácnou návštěvu. Čas jsme si krátili kreslením mikulášské trojice, když se najednou ozvalo zvonění zvonce a děti se konečně dočkaly. Anděl začal číst z knihy hříchů, v čem se mají děti zlepšit a v čem vynikají. Děti postupně nosily andělu, čertu a Mikuláši nakreslené obrázky, říkaly říkanku nebo zpívaly písničku. Bylo pár slziček, čert dostal i dudlíky, ale nakonec byli všichni odměněni mikulášskou nadílkou, když slíbili, že se polepší. Tak zase příští rok, Mikuláši.

Předvánoční dílny - 4.12.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 201

 Počet fotek:  12  Otevřít

Dnes proběhly dílny vzhledem k rekonstrukci v prvním patře v menších prostorách, ale dobrých lidí se vejde vždycky. Rodiče si s dětmi mohli vyrobit papírovou hvězdu, kouli z bukvic, svícen z ořechů zdobený perličkami a papírovou baňku. I když některé tavné pistole nechtěly spolupracovat, všem se dílo vydařilo. Děkujeme za přízeň.

Zdravotní přednáška - 14.11.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 200

 Počet fotek:  21  Otevřít

Dnešní dopoledne nám zpříjemnily zdravotní sestřičky z Charity, které si pro děti připravily zajímavý program. Naučily děti dvě říkanky s ukazováním, vysvětlily funkci svalů, kůže, kostry, orgánů včetně jejich uložení a pojmenování. Děti si poskládaly ve skupinkách puzzle, poslouchaly stetoskopem své srdíčko, vymalovaly si omalovánku ruky, povídaly si o zranění, ošetření a mohly si vyzkoušet obvazování různých částí těla. Nakonec si poslechly pohádku Baltazarův hrdinský čin a byly odměněny vitamíny.

Divadlo Z Truhlice - O správné hygieně - 13.11.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 199

 Počet fotek:  10  Otevřít

Dnešní dopoledne navázalo na téma minulého týdne Tajemství těla. Truhlík a Truhlička dětem zábavnou formou přiblížili důležitou funkci správné hygieny. Také se dozvěděly, jak může člověk onemocnět, jak vznikají bacily a nemoci, které se nezjistí svícením baterkou. Zopakovaly si barvy a naučily se u písničky mýt ruce správnými pohyby.

Canisterapie - 17.10.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 198

 Počet fotek:  25  Otevřít

Zvířecí návštěva opět nezklamala, užili jsme si hodně legrace. Enny se letos stala maminkou 7 štěňátek (Amos, Alfie, Agnes, Aron, Alvin, Amali, Adwin). Fenka Rhodéského Ridgebacka hledala mezi dětmi pamlsky a taky své hračky schované v pytlíku. Děti hrály hry s balónky, skládaly obrázky, vyzkoušely si nasazování obojku, vodění, krmení a hlazení. Nikdo neměl strach a bylo vidět, že děti mají kladný vztah ke psům, nejen protože většina má psího mazlíčka doma.

Dýňování - 2.ročník - 16.10.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 197

 Počet fotek:  18  Otevřít

Dnešní podzimní dílny se těšily hojné účasti, jak prarodičů, tak i sourozenců. Děti si za pomocí dospělých vydlabaly dýně, vyrobily draka ze špachtlí, sovu z šišky a namalovaly papírový deštník. Tvoření se všem povedlo, odcházeli jsme podzimně naladění a s úsměvem. Děkujeme za návštěvu, spokojenost na obou stranách byla znát. PS: Vydlabané vnitřky dýní jsme poskytli ovečkám.

Návštěva paní knihovnice - 16.10.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 196

 Počet fotek:  9  Otevřít

Paní Petra Valíčková nás dnes navštívila ve školce poprvé a připravila si pro děti knížky o zvířátkách. Děti si nejprve poslechly pohádku O slepičce, následovalo prohlížení obrázků, krátkých filmových ukázek, animovaná pohádka O klokanovi, O zajíčcích a říkanky. Děti se dozvěděly, kde různá zvířata žijí, čím se živí, jaký vydávají zvuk a jak vypadají. Nakonec třídily zvířata na česká a cizokrajná a zazpívaly si písničku O čápovi. Budeme se těšit na březen, kdy nás nová paní knihovnice přijde opět navštívit.

Divadelní představení - 7.10.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 195

 Počet fotek:  14  Otevřít

Dnes k nám zavítalo divadlo Bublanina s legračním představením Začarovaný les. Holčička Kateřina šla lesem na výlet, potkala kašpárka, který hledal ztracenou princeznu a rozhodla se mu pomoci. Lesem šel i vlk, který potkal princeznu a kašpárka, a protože byli oblečení do červeného, spletl si je s Karkulkou a chtěl je sníst, ale potkal i holčičku, a ta mu dala svoji svačinu, chleba s řízkem. Šli dál, až narazili na jeskyni, kde si kašpárek spletl ještěrku s drakem a chtěl s ní bojovat s plecháčkem na hlavě a vidličkou v ruce. Kateřina hledala dalekohledem zastávku autobusu, aby se mohla vrátit domů. Místo toho objevila perníkovou chaloupku s Ježibabou, která měla taky hlad, ale smilovala se nad Kateřinou a ukázala jí cestu k zastávce. A kašpárek s princeznou nakonec taky našli cestu zpátky do hradu.

Plavání 4. lekce
MŠ Vranča - Fotogalerie 194

 Počet fotek:  13  Otevřít

Lesní pedagogika - 19.9.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 193

 Počet fotek:  12  Otevřít

Dnes se děti seznámily s různými druhy semínek a naučily se je přiřadit k obrázkům stromů. Následovalo hádání zvuků lesních zvířátek (liška, veverka, medvěd, rys, sova, ježek, pták) a honička dravců. Děti potom dostaly papírovou paletku s lepicí vrstvou, na kterou hledaly a nalepovaly různobarevné rostliny. Nakonec házely borovými šiškami do koše. Za odměnu dostaly od Lesů ČR Vsetín omalovánku, balónek, přívěšek a sladkosti. Děkujeme za návštěvu.

Plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 192

 Počet fotek:  15  Otevřít

Děti dnes navštívily 1. lekci plavání, kde si zatím jen hrály a rozřazovaly se do skupin.