Překážková dráha
MŠ Vranča - Fotogalerie 208

 Počet fotek:  16  Otevřít

Každý pátek máme velkou překážkovou dráhu, kde si dítě rozvíjí nejen hrubou motoriku, ale naučí se překonávat strach, překážky, počkat až na něj přijde řada a zlepší si kondici. Naučí se vylézt a slézt žebřiny do výšky, která mu vyhovuje, následuje kotoul vpřed s dopomocí pro nejmenší, průlez tunelem, přechod přes stimulační podložky, přitahování na lavičce na zádech nebo břichu, přechod přes houpačku/kladinu, hod míčem do koše, přeskakování molitanových kostek, přelézání/podlézání tyčí, chůze po masážním žebříku a průlez přes obruč. Děti se vždy velice těší a jde vidět, že je to baví.

Rozbalování dárečků - 6.1.2020
MŠ Vranča - Fotogalerie 207

 Počet fotek:  12  Otevřít

Děti byly od rána nedočkavé, kdy se budou konečně rozbalovat dárečky a jestli si je budou moci vzít domů. Děti dostaly hračky do písku, do sněhu, 2x puzzle, magnetickou skládanku, stavebnici z dílků, houpačku/kladinu, hmatové podložky, knížky, zubařský set, 3D tyčinky a chytré úkoly pro předškoláky.

Perníčky - 18.12.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 206

 Počet fotek:  17  Otevřít

Dnešní dopoledne patřilo výrobě perníčků. Děti to velice bavilo, všichni se snažili a u zdobení se olizovali až za ušima. Perníčkování se povedlo a děti si svoje dílka odnesly domů.

Vánoční ozdoby - 13.12.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 205

 Počet fotek:  10  Otevřít

Letos nám opět vánoční baňky zajistila paní Šipulová, která se ale bohužel nemohla zúčastnit zdobení. Myslíme, že jsme to zvládli dobře, děti to bavilo a třpytky máme po celé školce. Děti, které dnes nebyly přítomny, si baňky ozdobí příští týden.

Předvánoční besídka - 10.12.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 203

 Počet fotek:  17  Otevřít

Předvánoční besídka ve valašském duchu se těšila hojné účasti. Vystoupení se velice povedlo a musíme pochválit i nové děti, které zvládly svoji roli na jedničku. Dospělí obdrželi svícen jako dáreček a děti dostanou odměnu také. Všichni jsme odcházeli s radostí a vánočně naladění.

Návštěva Mikuláše - 5.12.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 202

 Počet fotek:  17  Otevřít

Dopoledne jsme netrpělivě vyhlíželi vzácnou návštěvu. Čas jsme si krátili kreslením mikulášské trojice, když se najednou ozvalo zvonění zvonce a děti se konečně dočkaly. Anděl začal číst z knihy hříchů, v čem se mají děti zlepšit a v čem vynikají. Děti postupně nosily andělu, čertu a Mikuláši nakreslené obrázky, říkaly říkanku nebo zpívaly písničku. Bylo pár slziček, čert dostal i dudlíky, ale nakonec byli všichni odměněni mikulášskou nadílkou, když slíbili, že se polepší. Tak zase příští rok, Mikuláši.

Předvánoční dílny - 4.12.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 201

 Počet fotek:  12  Otevřít

Dnes proběhly dílny vzhledem k rekonstrukci v prvním patře v menších prostorách, ale dobrých lidí se vejde vždycky. Rodiče si s dětmi mohli vyrobit papírovou hvězdu, kouli z bukvic, svícen z ořechů zdobený perličkami a papírovou baňku. I když některé tavné pistole nechtěly spolupracovat, všem se dílo vydařilo. Děkujeme za přízeň.

Zdravotní přednáška - 14.11.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 200

 Počet fotek:  21  Otevřít

Dnešní dopoledne nám zpříjemnily zdravotní sestřičky z Charity, které si pro děti připravily zajímavý program. Naučily děti dvě říkanky s ukazováním, vysvětlily funkci svalů, kůže, kostry, orgánů včetně jejich uložení a pojmenování. Děti si poskládaly ve skupinkách puzzle, poslouchaly stetoskopem své srdíčko, vymalovaly si omalovánku ruky, povídaly si o zranění, ošetření a mohly si vyzkoušet obvazování různých částí těla. Nakonec si poslechly pohádku Baltazarův hrdinský čin a byly odměněny vitamíny.

Divadlo Z Truhlice - O správné hygieně - 13.11.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 199

 Počet fotek:  10  Otevřít

Dnešní dopoledne navázalo na téma minulého týdne Tajemství těla. Truhlík a Truhlička dětem zábavnou formou přiblížili důležitou funkci správné hygieny. Také se dozvěděly, jak může člověk onemocnět, jak vznikají bacily a nemoci, které se nezjistí svícením baterkou. Zopakovaly si barvy a naučily se u písničky mýt ruce správnými pohyby.

Canisterapie - 17.10.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 198

 Počet fotek:  25  Otevřít

Zvířecí návštěva opět nezklamala, užili jsme si hodně legrace. Enny se letos stala maminkou 7 štěňátek (Amos, Alfie, Agnes, Aron, Alvin, Amali, Adwin). Fenka Rhodéského Ridgebacka hledala mezi dětmi pamlsky a taky své hračky schované v pytlíku. Děti hrály hry s balónky, skládaly obrázky, vyzkoušely si nasazování obojku, vodění, krmení a hlazení. Nikdo neměl strach a bylo vidět, že děti mají kladný vztah ke psům, nejen protože většina má psího mazlíčka doma.

Dýňování - 2.ročník - 16.10.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 197

 Počet fotek:  18  Otevřít

Dnešní podzimní dílny se těšily hojné účasti, jak prarodičů, tak i sourozenců. Děti si za pomocí dospělých vydlabaly dýně, vyrobily draka ze špachtlí, sovu z šišky a namalovaly papírový deštník. Tvoření se všem povedlo, odcházeli jsme podzimně naladění a s úsměvem. Děkujeme za návštěvu, spokojenost na obou stranách byla znát. PS: Vydlabané vnitřky dýní jsme poskytli ovečkám.

Návštěva paní knihovnice - 16.10.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 196

 Počet fotek:  9  Otevřít

Paní Petra Valíčková nás dnes navštívila ve školce poprvé a připravila si pro děti knížky o zvířátkách. Děti si nejprve poslechly pohádku O slepičce, následovalo prohlížení obrázků, krátkých filmových ukázek, animovaná pohádka O klokanovi, O zajíčcích a říkanky. Děti se dozvěděly, kde různá zvířata žijí, čím se živí, jaký vydávají zvuk a jak vypadají. Nakonec třídily zvířata na česká a cizokrajná a zazpívaly si písničku O čápovi. Budeme se těšit na březen, kdy nás nová paní knihovnice přijde opět navštívit.

Divadelní představení - 7.10.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 195

 Počet fotek:  14  Otevřít

Dnes k nám zavítalo divadlo Bublanina s legračním představením Začarovaný les. Holčička Kateřina šla lesem na výlet, potkala kašpárka, který hledal ztracenou princeznu a rozhodla se mu pomoci. Lesem šel i vlk, který potkal princeznu a kašpárka, a protože byli oblečení do červeného, spletl si je s Karkulkou a chtěl je sníst, ale potkal i holčičku, a ta mu dala svoji svačinu, chleba s řízkem. Šli dál, až narazili na jeskyni, kde si kašpárek spletl ještěrku s drakem a chtěl s ní bojovat s plecháčkem na hlavě a vidličkou v ruce. Kateřina hledala dalekohledem zastávku autobusu, aby se mohla vrátit domů. Místo toho objevila perníkovou chaloupku s Ježibabou, která měla taky hlad, ale smilovala se nad Kateřinou a ukázala jí cestu k zastávce. A kašpárek s princeznou nakonec taky našli cestu zpátky do hradu.

Plavání 4. lekce
MŠ Vranča - Fotogalerie 194

 Počet fotek:  13  Otevřít

Lesní pedagogika - 19.9.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 193

 Počet fotek:  12  Otevřít

Dnes se děti seznámily s různými druhy semínek a naučily se je přiřadit k obrázkům stromů. Následovalo hádání zvuků lesních zvířátek (liška, veverka, medvěd, rys, sova, ježek, pták) a honička dravců. Děti potom dostaly papírovou paletku s lepicí vrstvou, na kterou hledaly a nalepovaly různobarevné rostliny. Nakonec házely borovými šiškami do koše. Za odměnu dostaly od Lesů ČR Vsetín omalovánku, balónek, přívěšek a sladkosti. Děkujeme za návštěvu.

Plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 192

 Počet fotek:  15  Otevřít

Děti dnes navštívily 1. lekci plavání, kde si zatím jen hrály a rozřazovaly se do skupin.