Pasování - 28.6.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 191

 Počet fotek:  8  Otevřít

Dnes jsme se rozloučili s budoucími školáky pasováním. Tři mušketýři složili slib, obdrželi šerpu, čepici a dárečky s věnováním. Přejeme hodně štěstí ve škole.

Pouť - 21.6.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 190

 Počet fotek:  16  Otevřít

Navštívili jsme dětskou manéž, kde se děti zdarma několikrát svezly. Provozovatelům mockrát děkujeme za vstřícnost. Rozzářené obličeje mluví za vše.

Kolařství - 12.6.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 189

 Počet fotek:  10  Otevřít

Motto dnešního dopoledne: "Kdo si počká, ten se dočká." Pan Krystyník se na nás důkladně připravil a dnes si měly děti možnost prohlédnou veterán značky Praga. Byl to opravdu zážitek.

Památník A.Strnadla - 11.6.20919
MŠ Vranča - Fotogalerie 188

 Počet fotek:  16  Otevřít

Vzhledem k zaneprázdněnosti pana koláře jsme zvolili náhradní program a šli jsme si prohlédnou místní památník, kde se nám ochotně věnovala paní Jochcová, za což velice děkujeme. Děti se dozvěděly informace nejen o životě na salaši, výrobě ovčího sýru, zpracování vlny, ale i o zvycích na Valašsku. Nakonec si mohly zatroubit na bačovskou troubu a zazvonit na zvonec.

MDD - 3.6.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 187

 Počet fotek:  78  Otevřít

Dnes proběhlo indiánské dopoledne k Mezinárodnímu dni dětí. Všichni se převlékli do kostýmů, paní učitelky děti namalovaly a děvčatům upletly copy. Děti přeskakovaly oheň a tím byly pasovány na indiány, obdržely čelenku a talisman se svým indiánským jménem. Potom si sedly k ohni, posílaly si dýmku míru, zahrály na chrastítka a bubny s doprovodem originálních indiánských písní, na které si i zatančily. Pak si vyzkoušely obratnost, šikovnost a mrštnost při házení koulí do lapače snů, jízdě na koni překážkovou dráhou, chytání koně do lasa, házení na obruče, lovení ryb, hodu do dálky, chůzi ve dvojici se zavázanýma nohama, skákání v pytli, tvorbě náhrdelníků a skládání obrázků. Indiáni byli odměněni zmrzlinou s burisony a vydali se hledat poklad podle fialových fáborků, který nakonec našli u totemů vedle hotelu Permoník. Nadšení se vrátili zpět, kde je čekaly dárkové balíčky. Akce se vydařila, počasí nám přálo a těšíme se zase na příští rok.

Návštěva PČR Karolinka - 17.5.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 186

 Počet fotek:  21  Otevřít

Dnes nás nečekaně překvapili příjemnou návštěvou policisté z Karolinky, kteří přijeli nejen osobním vozem, ale i čtyřkolkou a přivezli s sebou ženskou posilu.

Návštěva SDH - 16.5.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 185

 Počet fotek:  28  Otevřít

Včera nás poprvé navštívili místní dobrovolní hasiči s novým vozem, který má mnoho zajímavých funkcí, přístrojů a zařízení, o kterých se děti dozvěděly spoustu informací.

Besídka pro maminky - 7.5.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 183

 Počet fotek:  24  Otevřít

V úterý děti potěšily nejen maminky připraveným pásmem básniček, písniček a pohádkou O perníkové chaloupce. Vystoupení se velice povedlo, děti nakonec maminky obdarovaly vlastnoručně vyrobeným náramkem ze špachtlí, obrázkem, kytičkou a všichni si pochutnali na domácích perníčcích.

Návštěva pekárny - 2.5.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 182

 Počet fotek:  13  Otevřít

Včera jsme navštívili místní pekárnu, abychom se seznámili s tajemstvím pečení chleba. Kromě zajímavých informací obdržely děti i křupavou odměnu.

Den Země - 25.4.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 180

 Počet fotek:  16  Otevřít

Zúčastnili jsme se programu v Panské zahradě na Vsetíně, kde byly pro děti připraveny různé stanoviště s různými úkoly. Děti odpověděly správně na všechny otázky ohledně třídění odpadu, svezly se na raftu a mohly si pohladit sovu ze záchranné stanice. Za odměnu dostaly balonky, omalovánky a naše mateřská škola tašky na tříděný odpad a památeční keramický list na pověšení na strom. Počasí se vydařilo a dětem se výlet moc líbil.

Pletení tatarů - 18.4.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 179

 Počet fotek:  8  Otevřít

Tradičně před Velikonocemi za námi do školky přišel pan Orság, aby dětem předvedl umění pletení pomlázek. Děti si domů odnesly nejen opentlený tatar, ale i sladkou odměnu. Děkujeme.

Zápis předškoláků do ZŠ - 17.4.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 178

 Počet fotek:  17  Otevřít

Ve středu se konal na Základní škole, Nový Hrozenkov zápis do 1. třídy pro naše předškoláky. Kluci byli moc šikovní a stateční a všechny činnosti, co pro ně paní učitelka měla nachystané, zvládli na jedničku!

Velikonoční tvořivé dílny - 15.4.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 177

 Počet fotek:  21  Otevřít

Pondělní odpoledne patřilo výrobě velikonočních dekorací dětí, jejich rodičů a prarodičů. Heslo dnešních tvořílků "Lepím, lepíš, lepíme" bylo velice příhodné. Po usilovném snažení si všichni odnesli decoupage květináč, zajíčkovu krabičku a origami květinu kusudama. Chválíme za trpělivost, děkujeme za účast a těšíme se na příště.

Velikonoce na Valašsku - 12.4.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 176

 Počet fotek:  24  Otevřít

Navštívili jsme lektorský program na vsetínském zámku, kde se děti seznámily s tradicemi Velikonoc, prohlédly si výstavu kraslic, splnily pracovní list, vynesli Moranu a dozdobily drátěné vajíčko korálky. Ve volném čase jsme sestoupili do sklepení, děti si pohrály s kuličkodráhou zámku a pomůckami PAS.

Návštěva ZŠ Nový Hrozenkov - 11.4.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 175

 Počet fotek:  14  Otevřít

Dnes naši budoucí prvňáčci navštívili místní základní školu. Seznámili se nejen s prostředím, ale i se sympatickou paní učitelkou. Nejdříve posvačili v jídelně, pak si ve třídě zazpívali, splnili připravené úkoly a nakonec dostali sladkou odměnu a papírovou aktovku.

Vynášení Morany 9.4.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 174

 Počet fotek:  1  Otevřít

Dnes jsme s dětmi vyhnali zimu a přivítali jaro.

10. závěrečná lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 173

 Počet fotek:  57  Otevřít

Na posledním plavání obdržely děti zaslouženě mokré vysvědčení. Těšíme se na příště.

Aprílová 9. lekce plavání 2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 172

 Počet fotek:  16  Otevřít

Po návratu z plavání do školky děti dostaly k obědu aprílovou polévku, kterou svět neviděl a jak jim chutnala a všichni jsme se nasmáli.

8. lekce plavání - 25.3.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 171

 Počet fotek:  19  Otevřít

7.lekce plavání - 18.3.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 170

 Počet fotek:  19  Otevřít

Beseda s paní knihovnicí Hankou Pekárkovou
MŠ Vranča - Fotogalerie 169

 Počet fotek:  8  Otevřít

Dopoledne se neslo v duchu kouzlení s barvami. Děti nejprve zhlédly pohádku Prasátko Peppa Malování. Pak se paní knihovnice ptala dětí: "O čem bude dnešní povídání?", "Co vás napadne, když řeknu červená barva, fialová, zelená?" Následovala barevná prezentace, kde se děti dověděly např. jakou mohou barvy vyvolávat náladu. Překvapením bylo rozpouštění Skittles bonbónů ve vodě, které se dětem moc líbilo. A protože je březen měsíc knihy, donesla paní knihovnice originální a hravou knížku s názvem Barvy od Hervé Tulleta, která učí děti poznávat barvy nezvyklým způsobem pomocí otisků prstů, mačkání, míchání, hlazení... Děti se naučily, jak vznikají různé odstíny barev a byly napjaté, co se skrývá na další stránce. Na závěr zhlédly děti pohádku Krtek a barvy, dostaly nafukovací balónky a obrázky na vymalování. Těšíme se zase na příště.

6. lekce plavání - 11.3.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 168

 Počet fotek:  18  Otevřít

5. lekce plavání - 4.3.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 167

 Počet fotek:  34  Otevřít

Pečení masopustních koblížků 27. února 2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 166

 Počet fotek:  35  Otevřít

Naše šikovné děti si dnes samy vyrobily sladkou tečku za dvoutýdenním povídáním o masopustu. Celé téma se neslo ve znamení radostného veselí, barevného tvoření, děti se dozvěděly také stěžejní informace o tomto českém svátku. Včera jsme se krásně namotivovali pohádkou "Jak šel koblížek na vandr" a dnes jsme se s naší milou paní kuchařkou pustili do pečení (zdravější varianta :-)). Koblížky jsme plnili domácí jahodovou marmeládou, a abychom byli naprosto dokonalí, vyrobili jsme si také kuchařské čepice. A hádejte, jak nám koblížky chutnaly :-)

3. lekce plavání 11.2.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 165

 Počet fotek:  59  Otevřít

Děti stále zdokonalují své plavecké dovednosti a právem si zaslouží pochvalu.

Dětský karneval - 8.2.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 164

 Počet fotek:  74  Otevřít

Páteční dopoledne patřilo klaunovi, který dokázal děti rozesmát, rozezpívat, písničky doprovázel na kytaru a nechybělo ani žonglování. Na závěr přišlo očekávané vystoupení s balónky, ze kterých na přání dětem i učitelkám vyráběl nejrůznější zvířátka, meče, květiny nebo hasičskou hadici. Poté se děti posilnily dětským šampaňským a ovocem, aby měly energii na plnění různých disciplín, přehlídku masek a tancování.

Psí starosti - 6.2.2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 163

 Počet fotek:  8  Otevřít

Navštívilo nás divadlo Bublanina s humorným představením Psí starosti. Příběh vyprávěl o pejskovi, který bydlí sám, je mu smutno a hledá spolubydlícího. Nejdříve přišla zablácená, nepořádná kachna, potom falešná, parádivá kočka, hlučný zajíc, myš se třemi myšátky prokousávajícími dřevo a nakonec štípající blecha s rodinkou, které musel vyhnal veterinář sprejem Blechostopem. Pejsek si zoufá, přiletí moucha a o nájemníkovi je rozhodnuto.

2. lekce plavání 4. února 2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 161

 Počet fotek:  27  Otevřít

1. lekce plavání 28. ledna 2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 160

 Počet fotek:  20  Otevřít

V dnešním zasněženém dni jsme se vydali na první lekci plavání do Městských lázní Vsetín. Děti se seznámily se svými p. učitelkami a ihned jim ukázaly, jak jsou šikovné. Lektorky se velmi podivovaly a byly rády, že se nikdo vody nebál ani trošičku. Těšíme se zase za týden :-)

Lyžařský výcvik 2019
MŠ Vranča - Fotogalerie 159

 Počet fotek:  34  Otevřít

Ve dnech 7.-11.1.2019 se uskutečnil první lyžařský výcvik naší mateřské školy pro děti od čtyř let ve Ski areálu Razula u Wellness hotelu Horal Velké Karlovice. Výuka probíhala denně dvě hodiny v lyžařském parku s pojízdným kobercem, vlekem a dětskými překážkami. Po zvládnutí zastavení v pluhu a oblouku v pluhu pokračovala výuka na veřejné sjezdovce vhodné pro děti. Kurz byl ukončen lyžařskými závody za účasti rodičů, děti byly odměněny drobnými cenami, diplomy a volným vstupem do bazénů. I když v pondělí stály všechny děti na lyžích poprvé, už ve středu byly vidět velké pokroky a nakonec se naučily lyžovat díky instruktorům všichni. Počasí nám přálo a těšíme se na další lyžování.

Vánoční besídka a tvořivé dílničky 11.12.2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 156

 Počet fotek:  20  Otevřít

Letos jsme se rozhodli uspořádat besídku vánoční místo tradiční Mikulášské a spojit ji zároveň s tvořením. Přestože máme většinu dětí malých a nových ve školce, zvládly besídku s přehledem. Myslím, že jsme se všichni i díky počasí naladili na vánoční notu a strávili jsme společně příjemné chvíle nejen při výrobě vánočních dekorací.

Zdobení baněk 6.12.2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 155

 Počet fotek:  13  Otevřít

Tvořivé dopoledne jsme dnes strávili tradičním předvánočním zdobením baněk s paní Šipulovou, které nám každý rok přinese různé barvy a velikosti baněk. Děti si vlastnoručně dekorují svoji vánoční ozdobu třpytkami a pak si pyšně odnášejí originální výrobek domů. Všichni se velice snažili a povedlo se jako vždy.

Mikulášská nadílka 5.12.2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 154

 Počet fotek:  14  Otevřít

Dnes k nám netradičně zavítal Mikuláš s anděly a čertem během dopoledne. Všechny děti se už nemohly dočkat, některé odvážnější přednesly básničku nebo zazpívaly písničku. Mikuláš si přinesl knihu hříchů, ze které přečetl, za co může děti pochválit a taky, v čem by se měly zlepšit. Nakonec rozdali andílci balíček dobrot za odměnu všem. Děti se rozloučily a Mikuláš slíbil, že se vrátí zase za rok.

28.11.2018 - Zdravotní přednáška
MŠ Vranča - Fotogalerie 153

 Počet fotek:  30  Otevřít

Dnes za námi přijely sympatické zdravotní sestřičky z Charity, paní Jarmila Škarpová a Michaela Koňaříková. Pro děti měly připraveno puzzle chlapečka, které ve skupinkách skládaly dohromady a omalovánku srdce, kterou si vymalovaly. Přečetly dětem pohádku s ponaučením Jak král Kázek ke zdravým zoubkům přišel, malým "pacientům" změřily tlak a obvázaly ruce. Děti si také mohly poslechnout tlukot srdce stetoskopem a nakonec byly odměněny zdravou tyčinkou.

Výlet za ptáčky 16. listopadu 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 152

 Počet fotek:  18  Otevřít

V pátek 16. listopadu dostaly naše nejstarší děti možnost zúčastnit se výletu, který organizovala Místní akční skupina Valašsko - Horní Vsacko (hradila také dopravu a vstupné). Prohlédli jsme si výstavu ptáků (a že je jich v muzeu opravdu hodně), poslechli jsme si jejich hlasy, dozvěděli jsme se zajímavosti z ptačího života a také jsme si ptáčka vyrobili. Třešničkou na dortu byla prohlídka zámecké věže, které je plná úžasných exponátů, včetně medvěda Míši z Brodské. Děkujeme výbornému lektorovi za poutavý výklad a také MAS, která nás na výlet pozvala.

1.11.2018 - Divadelní představení "O popletené slepici"
MŠ Vranča - Fotogalerie 151

 Počet fotek:  11  Otevřít

Popletená pohádka začala hledáním žížal černé slepičky na hlavách dětí, pokračovala pejskem, který si hrál na tatínka kuřátka vylíhnutého v psí boudě a končila slepicí myslící si, že puntíkový míč je vajíčko.

26. říjen 2018 - Loutkoherecké představení
MŠ Vranča - Fotogalerie 140

 Počet fotek:  5  Otevřít

Dnes jsme se zúčastnili v kině Vatra ve Vsetíně loutkové revue skupiny Loudadlo. Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí měsíčku, že když už půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím „Na kouzelném paloučku“ odehrálo. A děly se věci! Přitancovaly slunečnice, žabáci Kvik a Kvak, myšák Kiko, mořský svět s potápěčem, papíroví draci a na závěr Jů a Hele. Některé děti na pódiu chytaly žaludy do sítěk, jezdily s kolečkem slalom kolem houbiček a skládaly zvířecí maxi puzzle. Děti si užily spoustu hudby, světelných efektů a tak je to unavilo, že na zpáteční cestě skoro všechny usnuly v autobusu. Protože se z představení nesměly pořizovat fotografie, vložila jsem fota z webové strany Loudadlo.

Podzimní tvoření 18. října 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 137

 Počet fotek:  21  Otevřít

Dnešním odpolednem jsme zahájili první ročník podzimních dílen. Rodiče s dětmi si přinesli dýně, které nápaditě vyřezali, vydlabali a dozdobili. Poté si děti dekorovaly motýla barvami s houbičkou, vyrobily si šnečka z plastelíny a kaštanu, strašáka ze špachtlí a ježka v listí na dřevěném špalíčku. Nakonec si pochutnaly na dobrotách a jako odměnu si odnesly balónek s motivem halloweenu. Dnešní dýňování se velice povedlo a všichni jsme si ho užili.

Návštěva paní knihovnice 11. října 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 136

 Počet fotek:  8  Otevřít

Dnes nám zpříjemnila dopoledne paní Hanka Pekárková z místní knihovny. Dětem představila ilustrovanou knihu s názvem Ajdar od Marjane Satrapi. Nejdříve se dětí zeptala, jaký může být drak, jestli znají nějakou pohádku o drakovi a jaké mají rády pohádky. Poté začala vyprávět o veselém a barevném království, kde žil pan král, který měl rád pečivo, princezna Matylda skákající přes švihadlo, fotbalisté, novináři, zvědavci, miminka a zvířata. Jednoho dne nastalo zemětřesení a všechno kromě Matyldy se pomíchalo, zvířata i lidé. Drak Ajdar, který je strážce Země a dává na nás pozor, to způsobil. Odvážná Matylda se vydala do středu Země, aby se všechno vrátilo do původní podoby. Po cestě potkala démona, džina a čarodějnici. Nakonec našla plačícího draka, kterého bolely uši z hluku startujících letadel a záda od vrtání lidí do země a protože se potřeboval protáhnout, způsobil neštěstí. Matylda ho omotala švihadlem a narovnala, drak se usmál, poskočil, nastalo druhé zemětřesení a všechno bylo zase jako dřív. Poučení dětem bylo, aby neubližovaly Zemi a staraly se o ni dobře. Po pohádce měly děti přiřazovat obrázky zvířat k sobě podle příběhu a pojmenovat je (pesvelryb, medvědohad, kočkokráva, krávopták, rybžiraf, psoželva, koňopták, psoslepice, kočkokrab). Na závěr dostaly děti jako dárek zalaminované pohádkové obrázky, které mohou sloužit jako záložky do knihy. Těšíme se na příští návštěvu

Svět kostiček 4. řijna 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 135

 Počet fotek:  25  Otevřít

Dnešní dopoledne jsme strávili na vsetínském zámku na výstavě 150 exponátů oblíbené stavebnice Lego. Lektorka dětem přiblížila historii hraček, pak si děti vymalovaly omalovánku a přiřazovaly obrázky k tematickým obrázkům. Následovala prohlídka modelů pracovních strojů, závodních vozidel, zemědělských strojů, motocyklů, letadel a helikoptér. Na své si přijdou dospělí i děti, které si mohou poskládat z kostiček cokoli podle své fantazie. Nám se výlet velice líbil a těšíme se na příště.

Lesní pedagogika 2. října 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 134

 Počet fotek:  22  Otevřít

Dnešní deštivé dopoledne jsme strávili se zajímavým programem lesní pedagogiky. Děti měly možnost seznámit se blíže s lesním ekosystémem nejen za pomoci povídání, obrázků a dřevěných skládaček, ale také díky praktickým ukázkám a předmětům. Vyzkoušely si vábničku na divoká prasata, zhlédly naloženého slepýše, hladily vycpanou lišku, prohlížely si lebky zvířat, rohy, parohy apod... Velmi děkujeme lesním pedagogům za návštěvu i dárečky.

Canisterapie 26. září 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 133

 Počet fotek:  12  Otevřít

Milá návštěva nám zpříjemnila středeční dopoledne. Děti se skamarádily s fenkou rhodéského ridgebacka, která se ve svém canisterapeutickém umění stále zdokonaluje, nakrmily ji piškotky a zahrály si hry. Budeme se těšit zase na příště!

Divadelní představení 21. září 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 132

 Počet fotek:  5  Otevřít

Děkujeme panu Tarabovi za milou návštěvu a za jeho vždy vtipné divadelní přestavení, tentokrát s názvem Skřítek Vítek a mlsné autíčko.