Masopust na Valašsku 16. února 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 107

 Počet fotek:  29  Otevřít

Pátek 16. února jsme pojali jako výchovně - vzdělávací - sportovní den. Den plný zážitků a cestování. S dětmi jsme na Vsetíně navštívili zámek a absolvovali lektorský program o masopustu. Děti si vlastnoručně upekly masopustní koblížky s povidly a vyrobily barevné masky. Vyzkoušeli jsme celkem 3 prostředky dopravy - autobus, vlak a pěškobus. Velká pochvala patří všem zasněženým účastníkům našeho mini zájezdu a těšíme se na příště!

Karneval a balonkový klaun 15. února 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 106

 Počet fotek:  48  Otevřít

Čtvrtek 15. února jsme si ve svých krásných kostýmech všichni opravdu užili. Pro děti byly nachystány úkoly a soutěže, přijel také balonkový klaun. Děti skákaly v pytlích, zdolávaly překážkovou dráhu s míčkem na lžíci, namotávaly provázek, poznávaly ovoce se zavázanýma očima a absolvovaly další zábavné disciplíny. Na památku si domů krom krásných zážitků odnesly také barevné balonky ve tvaru zvířátek, kytiček, aj..

4. lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 103

 Počet fotek:  35  Otevřít

Předplavecký kurz není jen o nácviku plavání. Paní lektorky do programu zařazují také hry na procvičování barev, rychlosti a šikovnosti (viz. video). Děti se stále zdokonalují, některé s pomůckami přeplavou dětský bazén i na zádech, skáčou do vody bez obav a opět si vysloužily pochvalu.

3. lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 102

 Počet fotek:  9  Otevřít

Děti ve dvou skupinkách zdokonalovaly své plavecké dovednosti. Všechny se velice snažily, dostaly pochvalu od instruktorek a těší se na příště.

2. lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 101

 Počet fotek:  56  Otevřít

Při dnešní lekci byly děti rozděleny do dvou skupin. První skupina, v níž jsou děti, které mají s vodou a "plaváním" již zkušenosti, se věnovala nácviku správného dýchání při plavání, pohybům nohou a správné poloze těla při plavání. Druhá skupina měla dnes za cíl se s vodou seznamovat, foukat do ní, nebát se vody v očích a za odměnu si děti mohly bezpečně s pomůckami skočit do vody. Všechny děti se velmi snažily a vše zvládly na jedničku.

1. lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 100

 Počet fotek:  52  Otevřít

Našich sedm statečných si dnes naplno užívalo první a velmi vydařenou předplaveckou lekci. Děti za svou šikovnost získaly pochvalu od paní lektorky Petry. Těšíme se na příští lekci a doufáme v hojnější účast, proto se pěkně kurýrujte, milé děti.

Vánoční nadílka 3. ledna 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 99

 Počet fotek:  33  Otevřít

Děti dnes rozbalovaly dárky, které jim Ježíšek do mateřské školy nadělil. Mnoho z Vás také přispělo svou nadílkou, za což Vám patří mé velké poděkování. Děti byly z dárků nadšené, pod stromečkem našly např.: Lego, Lego Duplo, kuličkovou stavebnici, vybavení do dětské kuchyňky, různé druhy aut, kočátek, kouzelné malování, pastelky, knihu se samolepkami, stolní fotbal a hokej, dětské chůdy, plyšáky, dětský telefon, skákací pytle, sestavu na vytvoření překážkové dráhy,...

Mikulášská nadílka s besídkou 5. prosince 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 98

 Počet fotek:  9  Otevřít

Prosím rodiče, kteří mají fotografie a videa z besídky, aby nám je poskytli. Videa jsou ke zhlédnutí na facebookové skupině MŠ. Děkuji. Také bych ráda poděkovala všem, kteří se účastnili a třeba i přinesli něco dobrého na zub.

Zdobení baněk s paní Šipulovou 7. prosince 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 97

 Počet fotek:  23  Otevřít

Ve čtvrtek 7. prosince 2017 k nám zavítala milá paní Šipulová, s níž si děti nazdobily svou vlastní baňku a odnesly si ji domů na vánoční stromeček.

Zimní tvoření 30. listopadu 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 96

 Počet fotek:  31  Otevřít

Jsme rádi, že jste si udělali čas a strávili s námi pěkné odpoledne. Pochvala a poděkování patří všem!

Ukázka canisterapie 30. listopadu 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 95

 Počet fotek:  26  Otevřít

Děkujeme za milou návštěvu krásné psí slečně a její milé paničce.

Vánoční tvořivé dílny na Hovězí 28. listopadu 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 94

 Počet fotek:  31  Otevřít

Účastnili jsme se dnes tvořivých dílen na Hovězí, děti tvořily a vyráběly, navštívili jsme také výstavu zvonečků. Paní Filipové ještě jednou děkujeme za zajištění dopravy charitními vozy.

Výstava panenek 21. listopadu 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 93

 Počet fotek:  20  Otevřít

Divadelní představení 20. listopadu 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 92

 Počet fotek:  13  Otevřít

Navštívilo nás milé divadlo Bublanina a představilo nám své "Pohádkové hašteření".

Přednáška paní Filipové 14. listopadu 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 87

 Počet fotek:  17  Otevřít

Paní Filipová si pro děti připravila zajímavé povídání o lidském těle, přinesla pěkné knihy a pomůcky, a nakonec děti odměnila sladkým balíčkem. Moc děkujeme

Pečení svatomartinských rohlíčků 10. listopadu 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 86

 Počet fotek:  20  Otevřít

Pečení svatomartinských rohlíčků dle upraveného receptu.

Interiér MŠ
MŠ Vranča - Fotogalerie 84

 Počet fotek:  10  Otevřít

Houbařská sezona v plném proudu 29. září 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 83

 Počet fotek:  8  Otevřít

Také děti z Vranče již mají své úlovky.

Lesní pedagogika 12. října 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 80

 Počet fotek:  30  Otevřít

Děkujeme společnosti Lesy ČR za realizaci lesní pedagogiky v naší MŠ.

Čtení s paní knihovnící
MŠ Vranča - Fotogalerie 77

 Počet fotek:  20  Otevřít

Paní knihovnice si pro děti připravila program, při němž vyprávěla pohádku doplněnou o obrázky, děti dostaly jednotlivé ingredience formou zalaminovaných obrázků a ty nosily do hrnce a míchaly vařečkou. Potom paní knihovnice odnesla dort vychladit do kuchyňky a mezitím děti skládaly obrázky podle časové posloupnosti. Nakonec paní knihovnice donesla hrnec zpět a děti zjistily, že se pohádkovým kouzlem z dortu staly sladké bonbóny. Omluvte prosím (ne)kvalitu fotografií.