Pasování na školáky 29. června 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 131

 Počet fotek:  27  Otevřít

Školní výlet 26. června 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 130

 Počet fotek:  25  Otevřít

V úterý 26. června jsme se vydali na Kulíškovu naučnou stezku ve Velkých Karlovicích https://www.valachy.cz/aktuality/nova-kuliskova-naucna-stezka-priblizuje-detem-zajimavosti-chko-beskydy.aspx Děti během cesty plnily zajímavé úkoly, dozvěděly se nové informace nejen o zvířatech, žijících ve zdejší přírodě, a celkově jsme si dopoledne moc užili. Počasí nám přálo, cesta proběhla příjemně a my se budeme těšit na další nové akce, které nás v příštím školním roce čekají.

Spaní s předškoláky 15.-16. června 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 129

 Počet fotek:  48  Otevřít

V pátek 17. června jsme s předškoláky prožili moc krásný den (a vlastně i noc) :-) Po obědě děti nešly klasicky odpočívat, ale jeli jsme na Vsetín do dětského centra Džungle, kde se děti vyřádily, moc se jim tam líbilo. Po vydatném občerstvení jsme se vydali na vlakové nádraží a vlakem jsme cestovali zpět do Nového Hrozenkova. V místní samoobsluze jsme nakoupili vše potřebné k přípravě večeře, stihli jsme zajít také na zmrzlinu a část cesty zpět do školky jsme se svezli autobusem. Po návratu do MŠ jsme společně začali chystat večeři - pizzu dle chuti každého z nás. Než nám vykynulo těsto, stihli jsme si nasbírat kameny na malování, proběhnout se na školní zahradě, pohrát si a zatancovat. Vlastnoručně vyrobená pizza všem moc chutnala! Po večerní hygieně, diskotéce a hraní jsme si nachystali "pelíšky", zhlédli pohádku, a také jsme si v kroužku popovídali o prožitém dni. Při čtené pohádce všechny děti krásně usnuly a spaly klidně až do rána. Po královské snídani jsme malovali, hráli si a pomalu se rozcházeli domů. Chtěla bych poděkovat rodičům, kteří nás podpořili jak finančně, tak materiálně. Doufám, že dětem zůstanou na mateřskou školu krásné vzpomínky, tak jako nám zůstanou na ty hodné a šikovné dětičky.

Návštěva SDH - 14. června 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 128

 Počet fotek:  34  Otevřít

Počasí nám nepřálo, ale nenechali jsme se odradit a vyrazili jsme se podívat na hasičskou techniku, výstroj a výzbroj. Děti si s velkým zájmem prohlédli vozový park (Renault Master, Tatru 148 Cas 32, Ford Ranger), vyzkoušeli nasadit helmu s maskou a obléct ochranný oblek. Zlatým hřebem na závěr bylo stříkání hasičskou hadicí. Příští rok nás hasiči přijedou navštívit i s novým autem. Budeme se těšit.

Indiánský den pro předškoláky - 13. června 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 127

 Počet fotek:  19  Otevřít

Dnes jsme strávili dopoledne v dětském parku Razuláku ve Velkých Karlovicích. Děti byly rozděleny do skupin a mohly absolvovat různá stanoviště - kuličkodráhu, tubingovou dráhu, trampolínu, Smokáčkův nafukovací hrad, lanáček, střílet šípem, projít indiánskou vesničkou s teepee a projet se lodičkami Vodouchovým přístavem. Pod vedením indiánských náčelníků se malí indiáni naučili kmenový pokřik, vytvořili si čelenku, náramek, náhrdelník a byli pomalováni válečnými barvami. Počasí nám vyšlo, akce se vydařila a děti odjížděly plné zážitků. Fotky od profesionálního fotografa budou do alba doplněny později.

Návštěva Policie ČR 8. června 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 126

 Počet fotek:  32  Otevřít

Dnes jsme ve Vranči měli vzácnou návštěvu, zástupci Policie ČR seznamovali děti s policejní technikou, výbavou a výstrojí. Dětem dovolili prohlédnout si vozidla, vyzkoušet výstroj i policejní vybavení. Děti byly nadšené, ač v některých z nich budili policisté obrovský respekt. Děkujeme za návštěvu a těšíme se za rok na shledanou!

Návštěva místní pekárny 4. června 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 125

 Počet fotek:  9  Otevřít

Dnes jsme absolvovali voňavou a horkou exkurzi do Kulčákovy pekárny. Milá paní Zdeňka Andrýsková nám vysvětlila postup při výrobě těsta (mouka, sůl, voda), tyčinek, preclíků a chleba, který se vyrábí dle tradiční receptury již od roku 1938. Děti si prohlédly různé technické pomocníky a dostaly tyčinky sypané mákem nebo solí a kmínem. Všem chutnalo a děti si odnesly trochu toho tajemství chleba.

Dětský den 1. června 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 124

 Počet fotek:  76  Otevřít

Tentokrát se nesl Mezinárodní den dětí v duchu čertovském. Všechny děti přišly oblečené v kombinaci černočervené, nasadily si papírové rohy, zastrčily krepové ocásky a začernily si obličej. Náležitě se posilnily jahodami a listovými šneky od naší asistentky Jany a mohli jsme začít pasováním na čerty, které spočívalo v plácnutí ocasem a předáním medaile s čertím jménem. Následoval průlez do pekla tunelem, přeskočení ohně a házení brambory do hrnce. Poté, co se předškoláci podepsali na pergamen, šly děti skákat v pytli, tahat čertíka na pytli, chodit s kopytem, skládat rozstříhané obrázky, sfoukávat svíčku, absolvovat centrifugu s koštětem a klepáním na bránu a kolíčkovou honičku. Na závěr šli čerti hledat poklad po cestě označené černými fáborky, které nás dovedly do sklepa osvětleného svíčkami a poklad byl nalezen v kotli. Děti byly odměněny bublifukem, ovocem, Frukem a nakonec výborným obědem. Všichni jsme si dopoledne náležitě užili a těšíme se na další pokračování zase za rok.

Návštěva pana koláře Krystyníka 29. května 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 123

 Počet fotek:  14  Otevřít

Dnes jsme navštívili pana koláře Krystyníka v jeho dřevem vonící dílně. Velmi děkujeme za poutavý výklad, seznámení se zajímavou prací koláře a za "svezení" v královském kočáře. Všichni jsme si výlet užili.

Divadelní představení 16. května 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 122

 Počet fotek:  6  Otevřít

Dnešní deštivé dopoledne nám rozsvítilo maňáskové divadlo Sluníčko s pohádkou O Perníkové chaloupce,O Červeném klubíčku a O Slepičce a kohoutkovi. Děti hádaly pohádkové hádanky, odpovídaly na otázky, jaké zvuky dělají různá zvířátka, napovídaly pohádkovým postavám a převyprávěly poslední pohádku. Na závěr zazpívaly písničku Krávy, krávy s Oskarem a Klárkou, které nakonec nakrmily "žížalami/prstíky".

Besídka ke Dni matek 9. května 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 121

 Počet fotek:  5  Otevřít

Dnes odpoledne jsme se sešli společně oslavit nadcházející Den matek. Besídka proběhla v menším počtu, ale to vůbec nevadilo, protože se dětem velice povedla. Všechny se snažily udělat maminkám radost nejen písničkou a říkankou, ale i dárečky. Myslím, že jsme si užili pěkné sváteční chvíle a děti byly odměněny potleskem a pochvalou. Prosíme rodiče, kteří mají foto nebo video, aby se s námi podělili. Děkujeme maminkám za donesené dobroty.

Zápis do 1. třídy ZŠ
MŠ Vranča - Fotogalerie 119

 Počet fotek:  9  Otevřít

Dneska měli předškoláci svůj velký den. Nejdříve se pozdravili a představili s paní učitelkou, odpověděli, kolik mají let, kde bydlí a řekli říkanku nebo zazpívali písničku. Následovalo poznávání barev, vytleskávání slov, určování prvního písmene ve slově, prostorová orientace, pojmenování ovoce a zvířat. Dalším úkolem bylo vystřihnout pohádku O Perníkové chaloupce vč. dějové posloupnosti, hledání rozdílů, stejných obrázků, grafomotorika, poznávání geometrických tvarů, rozlišování velikostí, počítání do deseti a skládání číselné řady do pěti. Nakonec si děti vybraly odměnu - lentilky, omalovánky, papírového koně se zvířátkem a dostaly diplom. Dětem se věnovali deváťáci, kteří si s nimi hráli v hudebně. K dispozici bylo bohaté občerstvení. Všechno dopadlo podle očekávání a jsme rádi, že se předškolákům zápis vydařil a zaslouží si velkou pochvalu.

10. lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 118

 Počet fotek:  23  Otevřít

Dnes jsme se loučili s předplaveckým výcvikem. Za těch 10 lekcí udělaly děti velké pokroky, buďme na ně pyšní, zaslouží si pochvalu a uznání. Odměnou pro všechny byla jízda na tobogánu, kterou si děti moc užily, od svých lektorek získaly také mokré vysvědčení a záložku do knihy. Budeme se těšit na další plavecké lekce, které naši MŠ jistě čekají v příštím školním roce.

Velikonoční tvoření 27. března 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 117

 Počet fotek:  14  Otevřít

Dnešní odpoledne patřilo dětem, rodičům a blízkým, kteří si společně přišli vytvořit jarně-velikonoční dekorace. Všichni se vrhli do práce s nadšením i trpělivostí a jejich odměnou byly vlastnoručně vyrobené zápichy se zajíčkem, flitrová vejce, kuřátka z rukavice a barevná papírová vajíčka. O dobré nápady nebyla nouze, strávili jsme příjemné úterní odpoledne a myslím, že se tvořivá dílna opět vydařila. Všem šikovným dětem i dospělým děkujeme za účast a těšíme se na příště.

Pletení tatarů s panem Orságem 27. března 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 116

 Počet fotek:  8  Otevřít

Děkujeme panu Orságovi za ukázku pletení tatarů, za informace, které děti dostaly, za sladkou odměnu i za pomlázku po každého.

9. lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 115

 Počet fotek:  12  Otevřít

8. lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 114

 Počet fotek:  20  Otevřít

Paní instruktorky děti velice chválily, protože se stále zlepšují a dělají velké pokroky.

Návštěva předškoláku v ZŠ Nový Hrozenkov 14. března 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 113

 Počet fotek:  15  Otevřít

Předškoláci dnes navštívili místní ZŠ, kde si prohlédli třídu, jídelnu a družinu. Příjemná paní učitelka prvňáčků Mgr. Lenka Bartoňová předvedla ukázkovou hodinu, při které děti plnily úkoly z pracovních listů, poznávaly ovoce a zeleninu, procvičily si prostorovou orientaci, barvy, geometrické tvary, pořadí předmětů, některá písmena abecedy, přiřazování čísel, číselnou posloupnost a hledaly shodné dvojice. Za odměnu dostaly papírové aktovky, časopis Sluníčko, občerstvení a sladkost. Všem se ve škole líbilo a děti se těší k zápisu.

7. lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 112

 Počet fotek:  18  Otevřít

Děti se dnes v bazénu pořádně vyřádily, trénovaly, co se doposud naučily a také ponořování pod vodu, když sklouzly ze skluzavky.

Divadelní představení na Hovězí 9. března 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 111

 Počet fotek:  1  Otevřít

Dnes jsme se vydali na Hovězí zhlédnout krásnou pohádku "O šípkové Madlence".

Divadelní představení 6. března 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 110

 Počet fotek:  4  Otevřít

Dnes naši školku navštívilo divadélko Bublanina s jarní pohádkou "Dobrý den, celý den". Děti byly vtaženy do děje, pomáhaly tvořit zvukový doprovod, napovídaly a hledaly berušku.

6. lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 109

 Počet fotek:  25  Otevřít

Děti se stále zlepšují, některé přestoupí do pokročilejších, kteří dnes plavali ve velkém bazénu.

5. lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 108

 Počet fotek:  27  Otevřít

Děti stále zdokonalují své plavecké dovednosti a získávají na jistotě. Do vody skáčou jako žabky a všechny plavání moc baví.

Masopust na Valašsku 16. února 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 107

 Počet fotek:  20  Otevřít

Pátek 16. února jsme pojali jako výchovně - vzdělávací - sportovní den. Den plný zážitků a cestování. S dětmi jsme na Vsetíně navštívili zámek a absolvovali lektorský program o masopustu. Děti si vlastnoručně upekly masopustní koblížky s povidly a vyrobily barevné masky. Vyzkoušeli jsme celkem 3 prostředky dopravy - autobus, vlak a pěškobus. Velká pochvala patří všem zasněženým účastníkům našeho mini zájezdu a těšíme se na příště!

Karneval a balonkový klaun 15. února 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 106

 Počet fotek:  48  Otevřít

Čtvrtek 15. února jsme si ve svých krásných kostýmech všichni opravdu užili. Pro děti byly nachystány úkoly a soutěže, přijel také balonkový klaun. Děti skákaly v pytlích, zdolávaly překážkovou dráhu s míčkem na lžíci, namotávaly provázek, poznávaly ovoce se zavázanýma očima a absolvovaly další zábavné disciplíny. Na památku si domů krom krásných zážitků odnesly také barevné balonky ve tvaru zvířátek, kytiček, aj..

4. lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 103

 Počet fotek:  35  Otevřít

Předplavecký kurz není jen o nácviku plavání. Paní lektorky do programu zařazují také hry na procvičování barev, rychlosti a šikovnosti (viz. video). Děti se stále zdokonalují, některé s pomůckami přeplavou dětský bazén i na zádech, skáčou do vody bez obav a opět si vysloužily pochvalu.

3. lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 102

 Počet fotek:  9  Otevřít

Děti ve dvou skupinkách zdokonalovaly své plavecké dovednosti. Všechny se velice snažily, dostaly pochvalu od instruktorek a těší se na příště.

2. lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 101

 Počet fotek:  56  Otevřít

Při dnešní lekci byly děti rozděleny do dvou skupin. První skupina, v níž jsou děti, které mají s vodou a "plaváním" již zkušenosti, se věnovala nácviku správného dýchání při plavání, pohybům nohou a správné poloze těla při plavání. Druhá skupina měla dnes za cíl se s vodou seznamovat, foukat do ní, nebát se vody v očích a za odměnu si děti mohly bezpečně s pomůckami skočit do vody. Všechny děti se velmi snažily a vše zvládly na jedničku.

1. lekce plavání
MŠ Vranča - Fotogalerie 100

 Počet fotek:  52  Otevřít

Našich sedm statečných si dnes naplno užívalo první a velmi vydařenou předplaveckou lekci. Děti za svou šikovnost získaly pochvalu od paní lektorky Petry. Těšíme se na příští lekci a doufáme v hojnější účast, proto se pěkně kurýrujte, milé děti.

Vánoční nadílka 3. ledna 2018
MŠ Vranča - Fotogalerie 99

 Počet fotek:  33  Otevřít

Děti dnes rozbalovaly dárky, které jim Ježíšek do mateřské školy nadělil. Mnoho z Vás také přispělo svou nadílkou, za což Vám patří mé velké poděkování. Děti byly z dárků nadšené, pod stromečkem našly např.: Lego, Lego Duplo, kuličkovou stavebnici, vybavení do dětské kuchyňky, různé druhy aut, kočátek, kouzelné malování, pastelky, knihu se samolepkami, stolní fotbal a hokej, dětské chůdy, plyšáky, dětský telefon, skákací pytle, sestavu na vytvoření překážkové dráhy,...

Mikulášská nadílka s besídkou 5. prosince 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 98

 Počet fotek:  9  Otevřít

Prosím rodiče, kteří mají fotografie a videa z besídky, aby nám je poskytli. Videa jsou ke zhlédnutí na facebookové skupině MŠ. Děkuji. Také bych ráda poděkovala všem, kteří se účastnili a třeba i přinesli něco dobrého na zub.

Zdobení baněk s paní Šipulovou 7. prosince 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 97

 Počet fotek:  23  Otevřít

Ve čtvrtek 7. prosince 2017 k nám zavítala milá paní Šipulová, s níž si děti nazdobily svou vlastní baňku a odnesly si ji domů na vánoční stromeček.

Zimní tvoření 30. listopadu 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 96

 Počet fotek:  31  Otevřít

Jsme rádi, že jste si udělali čas a strávili s námi pěkné odpoledne. Pochvala a poděkování patří všem!

Ukázka canisterapie 30. listopadu 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 95

 Počet fotek:  26  Otevřít

Děkujeme za milou návštěvu krásné psí slečně a její milé paničce.

Vánoční tvořivé dílny na Hovězí 28. listopadu 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 94

 Počet fotek:  31  Otevřít

Účastnili jsme se dnes tvořivých dílen na Hovězí, děti tvořily a vyráběly, navštívili jsme také výstavu zvonečků. Paní Filipové ještě jednou děkujeme za zajištění dopravy charitními vozy.

Výstava panenek 21. listopadu 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 93

 Počet fotek:  20  Otevřít

Divadelní představení 20. listopadu 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 92

 Počet fotek:  13  Otevřít

Navštívilo nás milé divadlo Bublanina a představilo nám své "Pohádkové hašteření".

Přednáška paní Filipové 14. listopadu 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 87

 Počet fotek:  17  Otevřít

Paní Filipová si pro děti připravila zajímavé povídání o lidském těle, přinesla pěkné knihy a pomůcky, a nakonec děti odměnila sladkým balíčkem. Moc děkujeme

Pečení svatomartinských rohlíčků 10. listopadu 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 86

 Počet fotek:  20  Otevřít

Pečení svatomartinských rohlíčků dle upraveného receptu.

Interiér MŠ
MŠ Vranča - Fotogalerie 84

 Počet fotek:  10  Otevřít

Houbařská sezona v plném proudu 29. září 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 83

 Počet fotek:  8  Otevřít

Také děti z Vranče již mají své úlovky.

Lesní pedagogika 12. října 2017
MŠ Vranča - Fotogalerie 80

 Počet fotek:  28  Otevřít

Děkujeme společnosti Lesy ČR za realizaci lesní pedagogiky v naší MŠ.

Čtení s paní knihovnící
MŠ Vranča - Fotogalerie 77

 Počet fotek:  20  Otevřít

Paní knihovnice si pro děti připravila program, při němž vyprávěla pohádku doplněnou o obrázky, děti dostaly jednotlivé ingredience formou zalaminovaných obrázků a ty nosily do hrnce a míchaly vařečkou. Potom paní knihovnice odnesla dort vychladit do kuchyňky a mezitím děti skládaly obrázky podle časové posloupnosti. Nakonec paní knihovnice donesla hrnec zpět a děti zjistily, že se pohádkovým kouzlem z dortu staly sladké bonbóny. Omluvte prosím (ne)kvalitu fotografií.